Warsztat samochodowyAndrzej Kapuśniak

Metalizacja natryskowa

Czym jest metalizacja natryskowa?

Jest to przede wszystkim profesjonalne zabezpieczenie wielkogabarytowych konstrukcji przed szkodliwymi dla nich działaniami wilgoci. Metalizacja natryskowa cynkiem polega na naniesieniu na wybrany element stalowy, który ma zostać przez nas zabezpieczony, specjalistycznego pokrycia antykorozyjnego, właśnie ta powłoka zabezpieczy materiał na długi okres czasu, a tym samym będzie solidnym zabezpieczeniem i stanowić będzie skuteczną ochronę przed niechcianym działaniem korozyjnym.

Na czym polega proces metalizacji natryskowej?

Jak sama nazwa wskazuje metalizacja natryskowa to nakładanie warstwy antykorozyjnej poprzez natrysk, uprzednio rozgrzanego do temperatury topnienia wybranego metalu, w naszym przypadku cynku na wybrany element, który ma zostać zabezpieczony. Dzięki temu powstaje spójna i wytrzymała na długi czas warstwa ochronna metalu.

Zalety metalizacji natryskowej cynkiem

Najważniejsza zaletą metalizacji natryskowej cynkiem jest fakt, całkowitego zabezpieczenia dużych elementów przed korozją. Dzięki tej technice potrafimy uchronić przed niechcianymi działaniami niemalże każdą maszynę, każdy element statyczny, praktycznie wszystko. Dodatkowo cały proces zabezpiecza chroniony element przed różnego rodzaju zadrapaniami, rysami czy innymi drobnymi zniszczeniami, które pomniejszają wartości naszych dóbr. Śmiało można stwierdzić, że to działanie jest niezbędne jeśli chcą Państwo przedłużyć żywotność przedmiotów metalowych.

Gdzie znajduje swoje zastosowanie metalizacja natryskowa cynkiem?

Metalizacja natryskowa jest wykorzystywana do zabezpieczania dużych, statycznych elementów, które ze względu na swój wielogabarytowy rozmiar nie mogą być cynkowane ogniowo lub galwanicznie. Kolokwialnie mówiąc, metalizacji natryskowej poddawane są elementy, których ze względu na ich duży rozmiar nie możemy zanurzyć w dużej wannie wypełnionej po brzegi płynnym metalem.

Czy wyróżnia się Warsztat Samochodowy Andrzej Kapuśniak na tle konkurencji?

Nasza firma wyposażona jest w specjalistyczny i profesjonalny sprzęt wykorzystywany do metalizacji natryskowej cynkiem. W południowo-wschodniej części polski jesteśmy jedyną firmą wykonującą ten złożony proces metalizacji natryskowej cynkiem. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu i stałym doskonaleniu umiejętności, możemy śmiało stwierdzić, że jesteśmy bezkonkurencyjni. Po wcześniejszym uzgodnieniu jesteśmy w stanie dojechać do naszych klientów na terenie całej Polski. Chcemy móc rozwijać się nie tylko lokalnie ale i na mapie całego naszego państwa.

 

 

Projekt UE